Kosmetyki

Jak wybrać olejki do masażu ciała?

Niewiele osób stosuje masaż w codziennej pielęgnacji ciała. Tymczasem jest to zabieg, który z całą pewnością warto włączyć do codziennych rytuałów. Nieważne czy wykonywany samodzielnie, czy też przez bliską osobę – masaż ciała jest zabiegiem nie tylko przyjemnym, ale także bardzo wpływającym na stan i kondycję skóry.

Masaż ciała? Naturalnie!

Dobrym pomysłem jest tu wykorzystanie podczas masażu tego rodzaju naturalnych olejków. Wystarczy zastosować je dwa razy w tygodniu, by zauważyć znaczną poprawę kondycji skóry. Naturalne olejki do masażu ciała znaleźć można w aptekach, drogeriach czy sklepach zielarskich, także tych działających online, na przykład: . Propozycji jest naprawdę wiele: olejek różany, migdałowy, arganowy, jojoba, z pestek winogron czy sezamowy – to tylko niektóre z nich.

Wpływ olejków na skórę

Zalety, jakie posiadają naturalne olejki, są doprawdy niezliczone. Nie tylko odżywiają i nawilżają skórę,ale także widocznie poprawiają jej napięcie, koloryt i niwelują efekty starzenia. Niektóre olejki świetnie radzą sobie także z przebarwieniami czy efektami takich chorób, jak atopowe zapalenie skóry i łuszczyca.

Kupując olejki do masażu, najlepiej postawić na produkty wyłącznie ekologiczne, pochodzące ze sprawdzonych upraw i od uznanych producentów.