Kosmetyki

Jak dbać o gęste włosy?

Gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak wymagają one naprawdę wiele pracy, żeby zawsze prezentowały się świetnie, były błyszczące i miękkie w dotyku. W jaki sposób o nie dbać? Co zrobić, żeby szybko nie stały się przesuszone?

Olejowanie – hit ostatnich lat

Jednym ze sposobów na regenerację włosów jest ich olejowanie. Jak i czym je wykonać? Można wybierać spośród wielu naturalnych olejów takich, jak olej z awokado, rycynowy czy lniany. Należy nałożyć go na pół godziny przed planowanym myciem na włosy, omijając skórę głowy. Następnie trzeba go dokładnie zmyć, najlepiej dwukrotnie. Regularnie stosowany zabieg sprawi, że włosy będą lśniące i miękkie.

Regenerująca odżywka w nagłych przypadkach

Po zbyt długiej ekspozycji na słońce lub wielu zabiegach prostujących, włosy mogą być mocno przesuszone. Żeby je uratować, warto zastosować odpowiednią maskę na przykład Loreal Absolut Repair Lipidium. To idealny sposób na szybką regenerację przesuszonych pasm. Co ważne, ta propozycja od l’oreal nie wymaga dużego nakładu czasu. Wystarczy 5 minut z tą maską na włosach, żeby je zregenerować.

Dokładne rozczesywanie – klucz do sukcesu

Gęste włosy najczęściej mają tendencję do plątania się. Żeby tego uniknąć, należy rozczesywać je nawet kilka razy dziennie. Ważne, żeby robić to także przed snem. Można zapleść z nich luźny warkocz, który ochroni je przed splątaniem w trakcie snu. Dla ułatwienia rozczesywania warto zastosować odpowiednią mgiełkę na przykład loreal.