Kosmetyki

Jak zadbać o stopy?

Stopy muszą dźwigać cały ciężar ciała. Mogą więc być zmęczone, przesuszone i popękane. Warto dbać o nie o każdej porze roku. Jak to robić, żeby latem móc odsłonić w sandałkach zadbane, nawilżone stopy?

Naturalne olejki – czy są pomocne w pielęgnacji stóp?

Olejki to świetny sposób na zadbanie o stopy. Idealnie sprawdzi się do tego olejek herbaciany. Ma on działanie bakteriobójcze. Dzięki moczeniu stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem kilku kropli tego specyfiku można zatrzymać nieprzyjemne pocenie się stóp. To także dobry sposób na uniknięcie grzybicy. Oprócz kąpieli z dodatkiem olejku, warto dodawać kilka kropli do ulubionego kremu i stosować go codziennie wieczorem. Żeby kosmetyk dobrze się wchłonął, warto na noc założyć grube skarpety.

Pedicure – ważny element pielęgnacji stóp

Warto od czasu do czasu wykonać pedicure stóp u wykwalifikowanej do tego osoby. Usunie ona niepotrzebny naskórek oraz zadba o paznokcie. Wytnie skórki, nada płytce paznokcia odpowiedni kształt oraz umaluje ją na wybrany kolor.

Peeling z naturalnych składników

Od czasu do czasu warto wykonać peeling z naturalnych składników. Można go stworzyć z cukru, kawy oraz kilku kropel olejku herbacianego. Żeby uzyskać odpowiednią konsystencję specyfiku, należy dolać do niego trochę wody. Peeling najlepiej wykonać przed zastosowaniem na stopy grubej warstwy kremu. Dzięki usunięciu martwego naskórka, kosmetyk wchłonie się o wiele lepiej.