Kosmetyki

Naturalne kosmetyki do włosów – wybór warty polecenia

Łatwo zauważyć, że mnóstwo kobiet ma włosy w złym stanie, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie na ulicy. Jest to wynik nie tylko permanentnego niszczenia włosów, na przykład przez farbowanie, i braku pielęgnacji, ale też stosowania kiepskich kosmetyków. Nie da się ukryć, że reklamowane produkty znanych marek często są zwyczajnie kiepskie, zwłaszcza że aż roi się w nich od chemii. Za ich pomocą nie da się odżywić włosy, jedynie poprawiają one doraźnie ich stan, oblepiając je silikonami, a na dłuższą metę jeszcze bardziej im szkodzą. Świetną alternatywą dla nich są więc naturalne produkty.

 

nacomi cocolita

Olejki i wykonywane na ich bazie preparaty

Im bardziej naturalne preparaty do włosów, tym lepiej. Nie zapychają one skóry głowy, co skutkuje wypadaniem włosów na skutek niedotlenienia mieszków włosowych i przetłuszczaniem, nie podrażniają skóry, a także nie wysuszają włosów. Nie obklejają ich też warstwą, która nie przepuszczałaby odżywczych składników.
Świetny wpływ na włosy mają zwłaszcza naturalne olejki, jak kokosowy, makadamia czy arganowy. Można je znaleźć w ofercie marki Nacomi, gdzie mają przystępne ceny i atrakcyjne opakowania, zachęcające do stosowania. Jednak warte polecenia są nie tylko oleje, ale też wytwarzane na ich bazie odżywki i maski.

Bezpieczne także dla środowiska

Prócz świetnego wpływu na włosy, po naturalne kosmetyki warto też sięgać ze względu na ich przyjazność względem środowiska oraz brak testowania na zwierzętach. Nie mają też one składników pochodzenia zwierzęcego, a ekstrakty roślinne dużo lepiej wpływają na włosy. Ich systematyczne stosowanie może więc znacznie poprawić ich kondycję.