Kosmetyki

Olej na straży pięknych rzęs

Najlepsze odżywki do rzęs

Piękne rzęsy i brwi są ozdobą dla oczu, która ma duży wpływ na wygląd twarzy. Zamiast jednak codziennie malować brwi i doklejać sobie sztuczne rzęsy czy też katować swoje naturalne wieloma warstwami maskary, znacznie lepiej jest należycie o nie zadbać. Nie trzeba od razu kupować jakiś drogich odżywek z drogerii i wcierać je w rzęsy kilka razy dziennie. Jet wiele domowych sposobów, które są w stanie skutecznie wzmocnić, odżywić i przyśpieszyć porost rzęs. Z całą pewnością warto z nich skorzystać.

Olej na straży pięknych rzęs

Gotowa odżywka do rzęs najczęściej zawiera różnego typu olejki, które przyczyniają się do ich wzmocnienia i pogrubienia. Warto wykorzystać tą wiedzę do stworzenia swojej własnej odżywki. Idealnie sprawdzi się do olejowania rzęs olejek rycynowy, olej ze słodkich migdałów i olej kokosowy. Polecana jest także dobrej jakości oliwa z oliwek. Takie olejki można stosować w pojedynkę lub zrobić z nich mieszankę. Bardzo ważne jest to, aby olejować rzęsy regularnie. Po kilku tygodniach będzie można zauważyć już pożądane efekty. Taki olejek można nanosić na oko szczoteczką po zużytej maskarze.

Jakie składniki są mile widziane w odżywkach do rzęs?

Na rynku dostępnych jest wiele odżywek do rzęs – zarówno tych mniej, jak i bardziej skutecznych. W dobrej odżywce powinny znajdować się składniki takie jak kwas hialuronowy, biotyna, nanopeptydy, witamina B5, ekstrakty roślinne, witamina B12 i glikoproteiny. Substancje te nawilżają rzęsy, stymulują ich wzrost, odnawiają ich strukturę, regenerują i zwiększają ich elastyczność. Najlepsze odżywki do rzęs z drogerii Cocolita, zapewnią niesamowity wygląd i zdrowie Twoim rzęsom.