Kosmetyki

Codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to podstawa, jeżeli chce się mieć piękną, promienną cerę. Od czego zacząć i jakich kosmetyków warto używać?

Oczyszczanie twarzy

Pierwszym etapem podczas pielęgnacji powinno być oczyszczanie. Trzeba oczyścić skórę z nadmiaru sebum, martwego naskórka, brudu, kurzu i makijażu. Dobrze sprawdza się OCM, czyli oczyszczanie za pomocą mieszanki olejów.

 

Tonizowanie

Druga ważna rzecz, to tonizowanie skóry, czyli przywrócenie jej naturalnego PH. Dobrze sprawdzą się toniki bezalkoholowe albo wody na przykład różana. Z toniku można zrezygnować, jeżeli stosuje się płyn micelarny.

 

Odpowiednie nawilżenie skóry

Kolejna bardzo ważna rzecz to nawilżenie skóry, szczególnie takiej, która jest w natury przesuszona. Dobrze sprawdzi się serum nawilżające do twarzy, które jest lepszym rozwiązaniem, niż zwykły krem, bo ma więcej składników odżywczych. Dobre sera nawilżające do twarzy można znaleźć w sieci, jak i w drogeriach stacjonarnych. Wybór jest duży.

 

Obecnie wiele osób przerzuca się na naturalną pielęgnacje, co jest dobrym rozwiązanie, z pewnością warto przetestować takie kosmetyki i sprawdzić czy są skuteczne. Kosmetyki o bardziej naturalnym składzie są lepsze, ponieważ nie uczulają, mają naturalne składniki, które dobrze wpływają na kondycję i stan skóry.

 

Jak widać pielęgnacja twarzy musi być przeprowadzona wieloetapowo, tylko wtedy można liczyć na to, ze cera będzie wyglądać promiennie i ładnie. Regularność jest najważniejsze, najważniejsze jest to, żeby nie kłaść się spać w makijażu.

Oferta sprzedażowa serum nawilżające do twarzy tutaj