Kosmetyki

W pełni bezpieczny dla skóry puder mineralny

Pudry mineralne stanowią  jeden z najnowszych trendów w makijażu. Kosmetyki te świetnie  poprawiają koloryt skóry, tuszują wszelkie mankamenty na twarzy oraz zapobiegają nadmiernemu błyszczeniu się skóry.  I co więcej zawarte w nich cenne minerały sprawiają, że skóra wygląda zawsze pięknie oraz młodo. 

Puder mineralny i jego cenne zalety 

Pudry mineralne to kosmetyki które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Uzyskuje się je poprzez zmielenie na drobno wysokiej jakości pigmentów mineralnych. 

Korzyści płynące ze stosowania tych specyfików są bardzo przekonujące. Makijaż wykonany z pomocą takiego pudru doskonale spaja się ze skórą oraz świetnie wygładza ją dając jej jednocześnie w pełni naturalny efekt. I co więcej jest niezwykle trwały.

Co wyróżnia  pudry mineralne na tle innych 

Jak powszechnie wiadomo większość tradycyjnych kosmetyków do makijażu zawiera w swym składzie niezdrowe dla skóry substancje chemiczne. Ponadto są one wypełnione talkiem, konserwantami oraz sztucznymi barwnikami. I właśnie tym różnią się one od kosmetyków  mineralnych, które to są w pełni naturalne. 

Pudry mineralne są produkowane na bazie naturalnych składników, dzięki czemu mogą być  stosowane w przypadku każdego typu skóry. Świetnie nadają się nie tylko do skóry wrażliwej lecz także tłustej oraz mieszanej. 

Ponadto dostępne na półkach sklepowych pudry mineralne są wolne od wosków, silikonu oraz wielu innych substancji sprzyjających powstawaniu stanów zapalnych skóry. 

Jaki jest skład pudrów mineralnych? 

Najczęściej stosowanymi minerałami w tych pudrach jest dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Z tego też względu kosmetyki te są polecane przez wielu dermatologów oraz kosmetologów. Są one bowiem nie tylko w pełni bezpieczne dla skóry lecz także stanowią wyjątkowo silną ochronę przeciwsłoneczną. 

Ich regularne stosowanie sprawia, że każda twarz prezentuje się wyśmienicie.

Puder mineralny można nabyć w tym miejscu.