Kosmetyki

Niezbędnik na lato – krem do opalania

opalanie wymaga odpowiednich kosmetyków

Dobrze dobrane i właściwie stosowane kosmetyki do opalania ochronią skórę przed oparzeniami i szkodliwym działaniem promieni UVA/UVB i zapewnią porządną dawkę nawilżenia.

Dobry kosmetyk do opalania

Dobry krem do opalania (zobacz kremy do opalania w sklepie Cocolita) powinien przede wszystkim posiadać fotostabilną ochronę przeciwsłoneczną – dla wrażliwej skóry o jasnej karnacji przyda się wysoka ochrona SPF 50, na plaży dla skóry lubiącej słońce polecany jest filtr SPF 30, na co dzień powinien wystarczyć filtr SPF 15. Warto poszukać kosmetyków do opalania o właściwościach silnie nawilżających skórę, odpornych na pot i wycieranie oraz o łatwej w rozprowadzeniu konsystencji. Na rynku dostępne są również kremy przyspieszające opalanie i utrwalające złocistą opaleniznę.

O czym warto pamiętać?

Skóra potrzebuje ochrony nie tylko latem, gdy słupek rtęci wskazuje temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. Ciało należy odpowiednio nawilżać i chronić przed wpływem czynników środowiskowych takich jak promieniowanie słońca prze cały rok. Ryzyko wystąpienia oparzeń występuje oczywiście głównie letnią porą, ale szkodliwe promieniowanie UV oddziałuje na naszą skórę o każdej porze roku. Ubrania nie zapewniają nam 100% ochrony, więc zanim się ubierzemy, warto posmarować ciało kremem do opalania, co najmniej 20-30 minut przed wyjściem na słońce. Do twarzy należy wybrać kosmetyk specjalnie jej dedykowany, kremy do opalania mogą zapchać pory i podrażnić oczy.