Kosmetyki

Koreańska pielęgnacja skóry twarzy

W ostatnim czasie w Europie bardzo dużą popularność zdobyła koreańska pielęgnacja skóry twarzy. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu Koreanki słyną z najpiękniejszej na świecie skóry, której nie imają się zmarszczki oraz inne oznaki starzenia się. Jaki jest sekret azjatyckiej pielęgnacji twarzy? (https://lavandin.pl/pl/menu/pielegnacja-twarzy-181.html) Jakie produkty powinnyśmy stosować, by nasza skóra cieszyła się blaskiem i młodością jak najdłużej? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Koreańska pielęgnacja twarzy w 10 krokach – czy ma sens?

Być może obiła się już nam o uszy koncepcja 10 kroków koreańskiej pielęgnacji skóry. Zakłada ona używanie 10 produktów w trakcie codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Należą do nich: olejek do demakijażu, kosmetyki na bazie wody, peeling, tonik, regenerująca i odżywcza esencja, ampułki, maseczki w płachcie, krem pod oczy, krem nawilżający oraz krem z filtrem. Każdy z może zauważyć, że taki rodzaj codziennej pielęgnacji jest niezwykle kosztowny i czasochłonny. Niewielu z nas będzie, więc mogło sobie na niego pozwolić.

Pielęgnacja skóry twarzy – na czym powinniśmy się skupić?

Filozofia azjatyckiej pielęgnacji nie ogranicza się jednak do doktryny 10 kroków. Jej podstawowymi narzędziami się zaledwie 3 czynności, których wykonywanie rano i wieczorem przyniesie nam doskonałe rezultaty. Należą do nich: oczyszczanie, nawilżanie oraz ochrona przed słońcem. Każda z nas z pewnością znajdzie czas na wykonanie ich podczas swojej codziennej rutyny. Warto również zaopatrzyć się w produkty o rodowodzie koreańskim, które obecnie znajdziemy niemal w każdym sklepie kosmetycznym czy galerii, zarówno stacjonarnie, jak i w wersji online. Oczywiście, jeżeli będziemy mieć czas i chęci możemy parę razy w tygodniu zastosować się do innych punktów z „10 kroków”, jednak nie jest to konieczne i niezbędne do utrzymania świeżego wyglądu.