Kosmetyki

Wszystko, co trzeba wiedzieć o kosmetykach

Cera nie jednej kobiecie przysporzyła wielu zmartwień, a dbanie o skórę twarzy okazuje się wyzwaniem dla wielu kobiet. Jak troszczyć się o skórę, by długo zachowała młody wygląd?

Jak wybierać kosmetyki?

Twarz to wizytówka kobiety. To na niej widać wiek oraz zły stan zdrowia. Warto mieć to na uwadze i skórze twarzy poświęcić dużo uwagi, by była zdrowa, jędrna i zadbana. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Bardzo często wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji okazuje się bardzo trudny.

Od wielu już lat na rynku kosmetycznym możemy spotkać kosmetyki naturalne. Ich największą zaletą jest rezygnacja ze sztucznych, szkodliwych dla skóry oraz środowisko środków z jednoczesnym skoncentrowaniem się na naturalnych ziołach, które możemy znaleźć na łąkach i w ogrodach.

Naturalne kosmetyki wolne są od sztucznych substancji takich, jak barwniki syntetyczne, GMO, konserwanty, czy silikon. Jednocześnie skład ich bazuje na roślinach, które mają zdrowotne właściwości dla skóry.

Mając cerę tłustą warto zwrócić uwagę na kosmetyki oparte na oleju z konopi siewnej, który jako produkt zbliżony do naturalnego sebum zmniejsza poziom natłuszczenia oraz zapewnia efekt matujący. Polny Warkocz mazidło konopne to kosmetyk, który pozwoli zachować matowy wygląd skóry przez wiele godzin > więcej. Kosmetyki do cery naczynkowej oparte są na działaniu skrzypu polnego, a do cery suchej i dojrzałej na kiełkach pszenicy.

W trosce o środowisko

Dbając o swoją skórę warto również mieć na uwadze to, jak kosmetyki zostały wykonane i czy są przyjazne dla środowiska. Polny warkocz kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach, co dla wielu osób ma duże znaczenie.

Jednocześnie opakowanie kosmetyków bardzo często jest ekologiczne. Szklane słoiki nie tylko wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale również można ich używać wielokrotnie w przeciwieństwie do plastikowych butelek, które latami rozkładają się zanieczyszczając środowisko.