Kosmetyki

Czy dobre kosmetyki do ciała muszą być drogie?

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach uroda gra bardzo dużą rolę w życiu ludzi. Ładnym osobom żyje się łatwiej – choć tak naprawdę nie ma osób nieatrakcyjnych, są tylko te, które o siebie nie dbają. Warto poświęcić uwagę swojemu wyglądowi. Udowodniono naukowo, że zadbani czujemy się pewniejsi siebie i radośniejsi. Pierwszym krokiem powinna stać się pielęgnacja ciała.

Jakie kosmetyki do ciała powinny znaleźć się w damskiej łazience?

Nie ma dyskusji z tym, że to kobiety zdecydowanie bardziej niż mężczyźni przykładają się do pielęgnacji ciała. Facetom zwykle wystarczy żel pod prysznic i antyperspirant, który da im świeżość przez cały dzień. W kobiecych kosmetyczkach kosmetyki do pielęgnacji ciała znaleźć można w znacznie większych ilościach. Warto jednak przeanalizować, czy obecnie posiadane produkty rzeczywiście odpowiadają naszym potrzebom, a raczej potrzebom naszej skóry. Co z tego, że dany balsam pięknie pachnie, skoro w ogóle nie nawilża naszej skóry lub powoduje lekkie podrażnienia na nogach.

Jakich kosmetyków szukać?

Kosmetyki do ciała powinny zostać dobrane, najlepiej w konsultacji z kimś, kto zna się chociażby na ich składach. Nie ma znaczenia marka kosmetyków do pielęgnacji ciała. Znaczenie maja właśnie składy. Oto lista substancji, których lepiej unikać w składzie produktów do pielęgnacji ciała:

  • szkodliwe parabeny;
  • sztuczny olej mineralny, czyli parafina;
  • blokujące pory SLS;
  • sztuczne barwniki i chemiczne aromaty.

Warto wybierać kosmetyki do pielęgnacji ciała o dobrych składach, najlepiej opartych na naturalnych składnikach. Jednak i tu należy uważać. Nie każdy organizm dobrze zareaguje na tego typu produkty. Trzeba najpierw sprawdzić, czy dana substancja czynna nie wywoła u nas reakcji alergicznej. Potrzeby naszej skóry zmieniają się z wiekiem i dlatego warto co jakiś czas weryfikować, czy obecnie używane kosmetyki do ciała, nadal nam służą.