Kosmetyki

Czym myć twarz?

Dokładne oczyszczanie twarzy jest bardzo ważną kwestią, ponieważ od tego elementu pielęgnacyjnego w dużej mierze zależy kondycja naszej cery. Oczywiście wybór odpowiedniego kosmetyków wcale nie jest łatwy, ponieważ obecnie możliwości jest wiele. Na pewno każdy z nas miał styczność z żelami, piankami czy mleczkami do mycia twarzy.  Warto jednak zastanowić się nad bardziej naturalną pielęgnacją.

przykład ekologicznego mydła

Najlepszy produkt do mycia twarzy

Naturalne mydło z syryjskiego miasta Aleppo, a składa się z oliwy z oliwek oraz oleju laurowego – jest to kosmetyk w 100% naturalny. Posiada doskonałe właściwości antybakteryjne, ściągające, doskonale oczyszcza skórę, jest pomocne w walce z niedoskonałościami oraz zaskórnikami. Mydło Aleppo cieszy się uznaniem na całym świecie i nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to produkt wysokiej jakości i co najważniejsze naprawdę działa. Można stosować go do mycia ciała, twarzy, włosów, niektórzy używają go do prania delikatnych tkanin. Ze względu na to, że nie posiada sztucznych barwników, konserwantów, można używać go również do mycia dzieci i niemowląt.

Gdzie kupić te mydło?

Mydło Aleppo można kupić w sklepach z ekologicznymi kosmetykami, a także w drogeriach internetowych. Kupując mydło warto zwracać uwagę na procentową zawartość oleju laurowego, im wyższa, tym lepsze właściwości antybakteryjne.