Kosmetyki

Na co zwracać uwagę, kupując kosmetyki?

drogeria

Robiąc zakupy kosmetyczne, większość osób skupia się głównie na swych potrzebach oraz cenie produktów. Często zaś zapomina się sprawdzić datę ważności, a także upewnić się, że produkt nie był wcześniej otwierany, tymczasem są to bardzo ważne kwestie.

drogeriaIstotna data ważności

Co prawda przeterminowanym kosmetykiem nie można zatruć się tak jak przeterminowanym produktem spożywczym, ale już reakcje alergiczne są jak najbardziej prawdopodobne. Jeszcze gorszym problemem jest zaś utrata funkcjonalności. Chyba nikt nie łudzi się, że uda mu się pomalować paznokcie zgęstniałym lakierem, a takie produkty często można znaleźć w drogeriach. Na szczęście stan lakieru można łatwo ocenić, sądząc po jego wyglądzie, ale w przypadku innych produktów trzeba szukać dat ważności. Należy przy tym uważać zwłaszcza na produkty promocyjne – często są one w promocji właśnie dlatego, że niebawem kończy się ich termin ważności. Trzeba wówczas ocenić, czy uda się zużyć produkt przed jego upływem.

Czy kosmetyk nie był otwierany?

Oczywiście nic nie szkodzi, kiedy ktoś otworzy żel pod prysznic, by stwierdzić jego zapach. Jednak już jeśli chodzi o tusze do rzęs czy inne mokre kosmetyki, ich otwieranie przed zakupem jest realnym problemem. Nie każda drogeria posiada testery, nieraz też klientki omyłkowo otwierają produkty, biorąc je za testery – lub robią to niefrasobliwie. Z tego powodu najlepiej byłoby wybierać produkty zafoliowane, ale niestety producenci stosunkowo rzadko pakują tak swoje wyroby. Trzeba więc po prostu być ostrożnym i uważnym.