Zabiegi estetyczne

Jak wybrać najlepszą farbę do włosów?

Koloryzacja włosów nie zawsze musi być przeprowadzana w salonie fryzjerskim. Jednak zmiana koloru włosów w zaciszu domowym wymaga wybrania odpowiedniego kosmetyku. Oto kilka rad, na co zwrócić uwagę przy zakupie farby do włosów.

Skład, który nie niszczy włosów

Farby do włosów dostępne w drogeriach są zwykle mocniejsze niż te, z których korzystają salony fryzjerskie. Co za tym idzie dużo łatwiej mogą one uszkodzić strukturę włosa. Dlatego przede wszystkim trzeba unikać farb do włosów zawierających amoniak. Ten składnik bardzo niszczy włosy, ale na szczęście coraz rzadziej wchodzi w skład kosmetyków dostępnych na rynku.

Kolor na opakowaniu i numer koloru

Wielu producentów podaje numer koloru, warto o niego zapytać swojego fryzjera, dzięki temu odrosty lub kolejne farbowanie można zrobić w domu. Nie należy też zbytnio sugerować się kolorem na opakowaniu, bo efekt zawsze jest nieco inny na różnych rodzajach włosów.

Na siwe włosy

Mimo, że farby drogeryjne mają zwykle nieco mocniejszy skład, to nie wszystkie dają gwarancję pofarbowania siwych włosów. To zwykle właśnie siwe włosy najtrudniej pokryć farbą. Dlatego zawsze trzeba poszukać informacji na opakowaniu, czy wybrana farba jest odpowiednia dla tego typu włosów.

Farba i co jeszcze?

Wielu producentów do opakowania z farbą dodaje aplikator, odżywkę czy rękawiczki i czepek, które mają chronić ręce i ubranie podczas farbowania. Jednak dodawanie tego typu akcesoriów nie jest regułą. Dlatego warto sprawdzić jeszcze w sklepie, czy oprócz farby do włosów potrzebne są jeszcze jakieś dodatkowe zakupy.