Kosmetyki

Połączenie akrylu i żelu, czyli flexy gel elisium

Kiedyś stylizacja paznokci takimi metodami jak hybrydowa, akrylowa czy żelowa była możliwa tylko w salonie kosmetycznym. Wiele się jednak zmieniło. Aktualnie wiele kobiet próbuje swoich sił w stylizacji paznokci w domowym zaciszu. Nie jest to trudne, ponieważ wiele firm zaczęło oferować w przystępnych cenach produkty do profesjonalnej stylizacji paznokci, których można używać w domu.

Zupełna nowość – akrylożel

Akrylożel lub inaczej poliżel jest nowością na rynku kosmetycznym. Jak można wywnioskować z nazwy – jest to produkt, który łączy w sobie dwie metody stylizacji paznokci: akrylową i żelową.
Elisium flexy gel jednocześnie buduje i przedłuża paznokcie. Akrylożel zyskał spore grono zwolenników. Dlaczego w tak krótkim czasie zyskał tak dużą popularność? Przede wszystkim dlatego, że skraca czas stylizacji paznokci, a to ogromne ułatwienie dla każdej kobiety.

Jakie zalety ma akrylożel?

Po pierwsze i najważniejsze: trwałość. Jest to jeden z najtrwalszych sposobów na utwardzenie płytki paznokcia. Po drugie jest niezwykle wygodny. Tutaj nie trzeba myśleć o mieszaniu w odpowiednich proporcjach proszku akrylowego z monomerem. Flexy gel elisium jest gęsty, więc problem z zalewaniem skórek praktycznie nie istnieje. Paznokcie z nałożonym na nie produktem utwardzić można pod lampą. Paznokieć może być budowany na spokojnie, zupełnie bez pośpiechu, ponieważ akrylożel nie zastyga tak szybko jak akryl, co sprawia potem dużą trudność w odpowiednim wypiłowaniu paznokcia. Nieużywany jest w tym przypadku monomer, więc można pożegnać się z jego nieprzyjemnym zapachem.