Kosmetyki

Nakładanie szamponów Kemon – opis krok po kroku

Trzeba przyznać, że szampony Kemon znane są nawet wśród znanych i doświadczonych fryzjerów. Skuteczność działania tychże preparatów wynika nie tylko z ich składu, ale też z odpowiedniego sposobu ich nakładania. Co ciekawe, diametralnie różni się on od tego, co większość osób praktykuje w trakcie kąpieli.

Nie wszystko naraz!

Kemon szampon – i to niezależnie od swego zastosowania – powinien być nakładany partiami i to najlepiej na niewielkie sekcje włosów. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że produkt został idealnie rozprowadzony po powierzchni włosów, ale też i skóry. Podczas nakładania szamponu należy pamiętać, aby włosy były na bieżąco przeczesywane. Ten niedoceniony, choć bardzo skuteczny zabieg, jeszcze bardziej zwiększy skuteczność oddziaływania szamponu na strukturę włosa i skóry. Warto też pamiętać o konieczności rozprowadzenia szamponu od linii włosów, aż do górnej części głowy. Technika ta znacznie ułatwi dotarcie preparatu do cebulek włosów.

Coś więcej, niż szampon

Jeśli szampon Kemon ma skutecznie nawilżać, pielęgnować i chronić strukturę włosów, to musi być on odpowiednio rozrobiony w wodzie. Najlepiej, jeśli ma on strukturę emulsji, która znacznie łatwiej wnika w strukturę włosów. Warto przy tym pamiętać, aby emulsja ta była skutecznie usunięta z nawet najtrudniej trudnodostępnych zakamarków włosów, gdyż jej pozostałości mogą generować dermatologiczne stany zapalne.

Podsumowując, proces mycia włosów (zwłaszcza długich) nie jest prosty. Dlatego stosując profesjonalne szampony, warto również zwrócić uwagę na sposób ich nakładania.