Kosmetyki

Jakie kosmetyki konopne do włosów warto stosować?

kosmetyki

Kosmetyki konopne do pielęgnacji włosów zdobywają coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, bo charakteryzuje je wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Dobrze byłoby wybrać kilka produktów pielęgnacyjnych, aby kosmyki odzyskały swój blask i zdrowy wygląd.

Łagodny szampon to podstawa

Wśród kosmetyków konopnych od Polskizielarz.pl, które warto mieć, na uwagę zasługuje bez wątpienia łagodny szampon. Okazuje się, że produkt ten ma za zadanie przede wszystkim dokładnie oczyścić skórę ze wszelkich zalegających na niej zabrudzeń. Konopie charakteryzuje się działaniem zmiękczającym i łagodzącym, więc skutecznie koi wszelkie podrażnienia skalpu. Ponadto, szampon konopny działa przeciwzapalnie. Kosmetyki konopne, takie jak szampon, należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Przeważnie zaleca się wykonanie dokładnego masażu skalpu, a następnie spłukanie go letnią wodą. 

Odżywka oraz maska także się przydadzą

Kosmetyki konopne, które bez wątpienia warto posiadać to również odżywka oraz maska. Pierwszy z wymienionych kosmetyków konopnych powinien być stosowany codziennie, po umyciu włosów szamponem. Właściwości nawilżające i regenerujące odżywki sprawią, że włosy staną się miększe i przyjemniejsze w dotyku. Raz w tygodniu stosowana powinna być maska konopna. Działa ona zdecydowanie silniej niż zwykła odżywka, dlatego polecana jest w szczególności osobom posiadającym bardzo suche i szorstkie włosy. Trzeba jednak dostosować rodzaj maski do rodzaju swoich włosów.