Zabiegi estetyczne

Pedicure callus peel – jak działa i dla kogo jest przeznaczony?

stopy

Zadbane stopy dodają wielu kobietom pewności siebie oraz czują się lepiej we własnym ciele. Jednak coraz więcej klientek ma świadomość, że zadbane stopy to nie tylko kwestia estetyczna, ale również zdrowotna, zwłaszcza gdy zmagają się z nadmiernymi pęknięciami i rogowaceniem skóry. W takim przypadku warto zastanowić się nad zabiegiem callus peel.

Czym jest zabieg callus peel?

stopyPedicure callus peel jest wykonywany za pomocą kwasów kosmetycznych. Nakłada się na stopy okłady nasączone kwasami, a następnie czeka się około 10 minut, aż skóra zmięknie. Tak rozmiękczony martwy naskórek wraz ze wszystkimi rogowaceniami są usuwane specjalnym nożykiem bądź łagodnym frezem. Pedicure callus peel jest rozwiązaniem dla osób, którym tradycyjny pedicure w salonie kosmetycznym ma zbyt słabe działanie.

U kogo sprawdzi się pedicure callus peel?

Ten rodzaj zabiegu polecany jest dla wszystkich osób, które cierpią na spękane pięty lub ich stopy są pokryte grubą nawierzchnią suchego naskórka. Sprawdzi się również dla klientek z tendencją do rogowacenia się powierzchni stóp oraz ich głębokiego przesuszenia. Taki rodzaj pedicure jest również korzystnym oraz bezpiecznym zabiegiem dla osób chorych na cukrzycę.

Pedicure callus peel jest zarówno komfortowy, jak i szybki, ponieważ całość zabiegu w salonie kosmetycznym trwa do 30 minut. Skóra stóp staje się gładka oraz przyjemna w dotyku, a pęknięcia na piętach są całkowicie usuwane.