Kosmetyki

Jakie kosmetyki dla dzieci wybrać?

kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci to przede wszystkim produkty o działaniu łagodzącym. Najbardziej wrażliwa na podrażnienia jest pupa dziecka, ponieważ przez całą dobę jest szczelnie owinięta pieluszką. Istotna jest zatem jej codzienna pielęgnacja przeciwdziałająca odparzeniom. Oprócz tego znaczenie mają kosmetyki nawilżające, które wspierają prawidłowe działanie bariery hydrolipidowej skóry maluszka. Kosmetyki dla dzieci należy wybierać starannie, zwracając szczególną uwagę na ich skład oraz działanie.

Kosmetyki dla dzieci do kąpieli

Kąpiel noworodka jest w wielu rodzinach rytuałem. Woda może wysuszać skórę, dlatego warto zadbać o odpowiednie kosmetyki, które przeciwdziałają temu zjawisku. Poza standardowymi środkami myjącymi, w tym przede wszystkim takimi jak mydło czy szampony, warto wybrać:

  • emulsje,
  • olejki,
  • żele.

Wykazują działanie pielęgnujące i myjące. Ważne, aby były hipoalergiczne, pozbawione sztucznych barwników i parabenów. Bezpośrednio po kąpieli warto nałożyć na skórę malucha oliwkę, balsam lub krem pielęgnujący, które nawilżą i odżywią skórę.

kosmetyki dla dzieci

Jakie kosmetyki są odpowiednie dla dziecka?

Dzieci, podobnie jak dorośli, mogą mieć inne potrzeby pielęgnacyjne, jak i tolerancję na skład kosmetyków. Warto zatem spróbować działania poszczególnych produktów, wcześniej sprawdzając ich skład. Najlepiej jeśli są to dermokosmetyki przebadane dermatologicznie pod kątem stosowania na delikatnej skórze malucha. Większość produktów przeznaczona dla dzieci jest w pełni bezpieczna, co potwierdzają testy kliniczne. Co więcej, kosmetyki dla dzieci mogą być także odpowiednie dla pozostałych członków rodziny.