Zabiegi estetyczne

Czy warto farbować włosy samodzielnie w domu?

loreal excellence

Farbowanie włosów dla wielu kobiet jest momentem przełomowym w życiu, kiedy to chcą coś zmienić, nie wydając dużych pieniędzy. Koloryzacja jest świetnym sposobem na zmianę wizerunku i poprawę humoru. Jakie farby do włosów wybrać? Czy farbowanie w domu to dobry pomysł?

Farby Loreal Excellence – profesjonalna koloryzacja bez fryzjera

Wizyta w salonie fryzjerskim najczęściej wiąże się z dużymi wydatkami. Można jednak w domu równie dobrze zadbać o włosy. Wystarczy wybrać profesjonalną farbę do włosów, która odżywia, regeneruje i nie niszczy. Na szczególną uwagę zasługują farby Loreal Excellence Creme, które można nałożyć samodzielnie bez większego wysiłku. W zestawie jest specjalny grzebyk, który ułatwia aplikację, a konsystencja sprawia, że farba nie spływa podczas zabiegu. Dodatkowo marka Loreal Excellence do farby dołącza serum i odżywkę, które doskonale regenerują zniszczone i wysuszone pasma włosów. Koloryzacja z Loreal Excellence z Cocolity to sama przyjemność.

Dlaczego warto farbować włosy w domu?

Domowa koloryzacja może przynieść taki sam efekt jak koloryzacja w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Przy okazji nie trzeba wydawać tak dużej kwoty, którą można przeznaczyć na coś innego. Należy oczywiście wybrać wysokiej jakości produkty, które nie podrażniają skóry, w 100% pokrywają siwe włosy i nie blakną po czasie. Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę na skład farby, która nie może zawierać amoniaku, obciążać i niszczyć włosów. W zaciszu własnego domu można sobie urządzić strefę Spa, zaprosić koleżanki i spędzić wspólnie wieczór przy koloryzacji i lampce wina.

Jak dbać o włosy po koloryzacji?

Wybierając profesjonalne farby do włosów, nie trzeba specjalnie dbać o kolor, który po czasie nie matowieje i nie blaknie. Jednak warto używać szamponu i odżywki, które zawierają niezbędne witaminy i mikroelementy wzmacniające i regenerujące włosy. Dobrze jest postawić na kosmetyki z tej samej firmy. Wybierając farby do włosów Loreal Excellence, najlepiej używać do codziennej pielęgnacji produktów również tej marki, dzięki czemu włosy będą w pełni chronione i zadbane.