Kosmetyki

Tint do ust trwalszy od pomadki? Jak go stosować?

Tint do ust trwalszy od pomadki? Jak go stosować

Kolor na ustach to nieodłączny element udanego makijażu, a trwałość, to jedna z najważniejszych cech, która świadczy o jego jakości. Ogromną popularnością od zawsze cieszyły się pomadki, które przetrwają zabawę do białego rana lub ciężki dzień w pracy. Jednak coraz częściej wybieranym kosmetykiem stają się tinty do ust, które w swojej formule łączą odporność matowej szminki i delikatność błyszczyka.

Czym tint do ust jest i jak poprawnie go nakładać?

Farbka, której pigment wnika w usta, dzięki czemu utrzymuje się wyjątkowo długo, to trwały tint do ust. Nie przesusza skóry i pozostawia efekt naturalnie zabarwionych warg. Stosowanie nie należy do najtrudniejszych. Należy nałożyć odrobinę produktu za pomocą pędzelka lub palca na usta i poczekać aż się wchłonie. Kosmetyk można aplikować, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Zalety używania tintów do ust

Jedną z zalet tinta do ust jest to, że nadaje się do naturalnego podkreślenia, jak i mocnego, wyrazistego makijażu. Kosmetyk nie pozostawia grubej, nieprzyjemnej warstwy; nie daje uczucia ściągnięcia, w przeciwieństwie do matowych pomadek. Trwałość tinta do ust przewyższa oczekiwania najbardziej wymagających. Kolor utrzymuje się nawet do kilku godzin od nałożenia, przez cały czas usta wyglądają tak samo świeżo, jak po aplikacji. Wielozadaniowy kosmetyk nadaje się również do nałożenia na policzki, jako róż. Nie rozmazuje się, w ciągu dnia można dokładać kolejne warstwy bez obaw, że usta będą wyglądały źle lub się przesuszą.

tint do ust w kolorze nude

Jak wykonać makijaż z użyciem tinta do ust?

Podstawą makijażu zawsze powinna być dobrze wykonana pielęgnacja. Nawilżający krem jako baza, podkład i korektor do zjednolicenia kolorytu skóry. Na szczyty policzków palcami wklepać odrobinę tinta, aby dodać twarzy delikatnego i zdrowego różu. Następnie należy nałożyć puder, a na zakończenie zaaplikować tusz do rzęs i tint na usta. Tintami do ust również można malować powieki, traktując produkt jako bazę pod mocniejszy makijaż oczu.

Tinty do ust to wielozadaniowe kosmetyki, które warto mieć w swojej kosmetyczce. Prostota produktu sprawia, że tinty stają się doskonałą opcją zamienną dla pomadek i szminek.