Kosmetyki

Płyn do kąpieli – jaki wybrać?

Płyn do kąpieli

W dzisiejszych wielu ludzi poszukuje odpowiednich kosmetyków, tak aby zapewnić sobie stuprocentowy komfort w trakcie korzystania z łazienki. Wielu ludzi ma wątpliwości czym się różni płyn do kąpieli, w porównaniu do żelu pod prysznic. W niniejszym artykule dowiesz się o tym, czym się te przedmioty od siebie różnią, oraz między innymi to, w jakich cenach można je nabyć w najpopularniejszych sklepach kosmetycznych (na przykład Rossmann) w całej Polsce. 

Czym jest płyn do kąpieli?

Warto pamiętać, że płyn do kąpieli to specjalistyczny kosmetyk, przeznaczony w głównej mierze do kąpieli, jednak należy dodawać go pod wodę, w przeciwieństwie do żelu pod prysznic, który aplikuje się bezpośrednio na skórę kobiety lub mężczyzny w każdym wieku. Warto pamiętać o tym, że w naszym kranie płynie twarda woda, zawierająca takie chemiczne składniki tak sole wapnia lub sole magnezu, dlatego należy używać takiego płynu do kąpieli, który w odpowiedni sposób zmiękczy naszą wodę, zapewniając nam stuprocentowy komfort i bezpieczeństwo korzystania.

Warto również wiedzieć o odpowiednim odczynie pH naszego kosmetyku. Tutaj nie trzeba być farmaceutą ani wykwalifikowanym chemikiem, aby wiedzieć, że woda ma neutralne pH, co nie jest ani dobre ani złe dla naszej skóry. Wybierając odpowiedni płyn do kąpieli warto mieć na uwadze informacje o neutralnym lub optymalnym odczynie pH, które powinno być przyjazne dla naszego organizmu. Płyn do kąpieli oprócz tego wydziela bardzo dużo piany, przez co wiele kobiet może poczuć się jak w SPA.    

achem płyn do kąpieli

Płyn do kąpieli dla mężczyzn

Co ciekawe, płyn do kąpieli dla mężczyzn znacząco różni się od płynu do kąpieli dla kobiet. Wynika to z odmiennych właściwości skóry każdej z płci. Skóra męska jest twarda, mniej unerwiona oraz bardziej odporna na działanie światła słonecznego, a oprócz tego ma również bardziej kwaśny odczyn pH, przez co wydziela więcej łoju i tym samym jest bardziej tłusta. Te informacje pozwalają określić, jakie konkretnie rodzaje kosmetyków nas interesują. Warto mieć te aspekty na uwadze decydując się zakup odpowiednich kosmetyków, na przykład na manada.pl.  

Cena płynu do kąpieli

Warto przyznać, że ceny tego produktu w drogerii Rossmann są bardzo zróżnicowane. Jak wiadomo każdy szuka towaru najwyższej jakości, który spełni nasze oczekiwania w każdej sytuacji życiowej. Najpopularniejsze są prawdopodobnie płyny do kąpieli marki ISANA, które można nabyć płacąc zaledwie kilka złotych. Z kolei najdroższe bezzapachowe płyny do kąpieli w cenie niemal dwudziestu złotych pochodzą od firmy AA HELP