Zabiegi estetyczne

Kolczyki tunele – co warto o nich wiedzieć?

Kolczyki tunele, znane też jako tunele do uszu, to coraz powszechniej spotykana forma biżuterii, która pozwala na wyrażenie swojej wyjątkowości i niecodziennego stylu. Nie tylko są atrakcyjne pod kątem estetycznym, ale także oferują nietypowe możliwości modyfikacji ciała. Tunele w uszach to metoda piercingu, która polega na rozszerzaniu dziurki w uchu do większych rozmiarów, aby można było umieścić w niej profesjonalne wkładki nazywane tunelami.

Tunele w uszach – czym się cechują?


Tunele w uszach cieszą się renomą wśród osób zainteresowanych body modification. Przez wieki ludzie zmieniali swoje ciała, aby wyrazić swoją osobowość bądź przynależność do określonych grup społecznych. Tunele w uszach stanowią potwierdzenie tej praktyki. Kolczyki tunele są dostępne w różnych wielkościach w wielu sklepach online, takich jak choćby Crazyneedles.pl, co pozwala noszącym je osobom na stopniowe rozszerzanie własnych uszu. Na początku noszenie kolczyków tuneli wymaga dużej cierpliwości i właściwego przygotowania, ponieważ proces rozszerzania dziurki musi być stopniowy i etapowy. Współcześnie istnieje wiele technik i materiałów, które można zastosować, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Jakie kolczyki tunele można znaleźć na rynku?


Tunele w uszach nie są jedynym wariantem modyfikacji ciała związanym z tunelami. Coraz bardziej popularne stają się także tunele w nosie, które umożliwiają poprawę swojej aparycji. W przypadku nosa, rozszerzenie dziurki może wymagać dużej precyzji i doświadczenia ze względu na delikatność tej części ciała, jednak tunel w nosie niemal zawsze robi kapitalne wrażenie wizualne. Wybór kolczyków tuneli jest bardzo duży. Można znaleźć chociażby tunel w uchu wykonany ze stali chirurgicznej, szkła czy tworzywa sztucznego. Wiele osób korzysta z kolczyków tuneli w celu wyrażenia swojego stylu, gustu bądź przynależności do określonej subkultury.