Zabiegi estetyczne

Jak pokonać łatwo celulit?

mezoterapia igłowa ciała

Cellulit, czyli nagromadzenie tkanki tłuszczowej pod skórą i powstanie niewielkiego odczynu zapalnego jest dla wielu kobiet bardzo poważnym defektem kosmetycznym. Uporanie się z nim nie jest na ogół skuteczne w warunkach domowych i konieczne okazuje się rozważenie zabiegów medycyny estetycznej.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Kompleksowa Białystok mezoterapia igłowa ciała to zabieg polegający na podskórnym podawaniu niewielkich ilości preparatów leczniczych, witamin i minerałów za pomocą malutkiej igły o średnicy od 0,5 do 1,5mm. Nakłuć wykonuje się od kilkudziesięciu do kilkuset- w zależności od intensywności zmian skórnych oraz oczekiwań pacjentów. Nakłucia są na ogół bezbolesne, czasem może im towarzyszyć ból ustępujący po 12 godzinach oraz niewielkie zasinienia. Zabieg trwa od 20 minut do czasami nawet godziny.

Kiedy to się przydaje?

Mało kto wie, ale istnieje skuteczne zwalczanie cellulitu metodą mezoterapii igłowej. Podawane podskórnie związki przyśpieszają metabolizm tkanki tłuszczowej, pobudzają procesy angiogenezy (tworzenia naczyń), stymulują fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu. Dodatkowo obserwuje się stymulację komórek macierzystych skóry. Zabieg mezoterapii igłowej ciała daje efekty już od razu po zastosowaniu!