Uncategorized

Kilka zasad podczas stosowania olejków do włosów

Olejki do włosów, takie jak na przykład Loreal mythic oil, to kosmetyki, które potrafią zrobić cuda nawet na bardzo zniszczo nych włosach. Dla wielu kobiet tak zwane olejowanie to jedyny zabieg, który rzeczywiście się sprawdza i przyczynia się do dogłębnego odżywienia włosów. Żeby jednak tak było, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach podczas nakładania olejków.

Lepiej mniej niż więcej

Podstawowa zasada tyczy się ilości stosowanego kosmetyku. Nawet tak lekki olejek Loreal mythic Oil trzeba stosować takzwaną lekką ręką. Lepiej nałożyć go mniej, niż przesadzić w drugą stronę. Włosy nie mogą być oblepione olejkiem i wisieć smętnie wokół twarzy, szczególnie jeżeli używa się olejku na suche włosy.

Czas i ciepło

Jeżeli używa się olejku na włosy mokre, czynniki potrzebne do tego, by olejek rzeczywiście dogłębnie zadziałał to czas i ciepło. Olejek musi być trzymany na włosach przynajmniej przez pół godziny, najlepiej jest zawinąć włosy ciepłym ręcznikiem, aby drogocenne składniki wniknęły głęboko.

Odpowiedni olejek do rodzaju włosów

Niektóre kosmetyki, takie jak na przykład wspominany już wcześniej Loreal mythic oil, to kosmetyki, z którymi polubią się praktycznie wszystkie rodzaje włosów. Trzeba jednak pamiętać też o tym, że nie wszystkie są tak wszechstronne, dlatego jeśli chce się stosować jakiś specyficzny olej, warto wcześniej poczytać trochę o tym, czy nadaje się on na przykład do włosów przetłuszczających się lub skłonnych do puszenia.