Kosmetyki

Postaw na odpowiednią pielęgnację

Nie ma kobiety, która nie marzyłaby o idealnej cerze, dokładnie takiej, jak z reklamy luksusowych kosmetyków. Co zrobić, by polepszyć stan naszej cery? Jakie produkty wybierać, aby odpowiednio pielęgnować naszą skórę?

Klucz do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia pielęgnacja potrafi zdziałać cuda. Systematyczne stosowanie produktów przeznaczonych do potrzeb naszej skóry, staranny demakijaż, oczyszczanie, peelingowanie i nawilżanie. To przede wszystkim. Jeśli teraz wydaje Ci się, że to zdecydowanie za dużo etapów pielęgnacji , na jakie pozwoli Twój czas w ciągu dnia, to uwierz – całość nie trwa dłużej niż kwadrans. Najważniejsze to obserwowanie stanu naszej skóry – odwodnienie, przesuszenie, wydzielanie zbyt dużej ilości sebum – wszystko to ma znaczenie przy doborze odpowiednich kosmetyków.

Makijaż podkreślający urodę

Jeśli znasz już swój typ cery, uważnie obserwujesz potrzeby skóry oraz odpowiednio przygotujesz skórę pod makijaż – czas na kosmetyki kolorowe. Idealna cera to przede wszystkim ujednolicony koloryt twarzy. W tym celu sprawdzi się podkład i korektor. Na rynku kosmetycznym znaleźć można odpowiednie kosmetyki, które dostosowana są do wszystkich typów cery (podkłady lekkie, nawilżające: przykładowo Maybelline Affinitone lub mocno kryjące i zastygające: Revlon Colorstay). Cały look zależny jest od naszych preferencji. Kreska na powiece, intensywna pomadka? Pamiętaj tylko o odpowiednim i starannym demakijażu oraz nawilżaniu skóry, nawet w okresie letnim.