Kosmetyki

Piękna cera bez efektu maski

Czy aby cera wyglądała pięknie, bez widocznych niedoskonałości, wągrów czy naczynek, trzeba nakładać ogromne ilości mocno kryjącego podkładu? Czasem może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, a na pewno nie wygląda to ładnie i nie jest dobre dla skóry, korzystniej będzie więc poszukać innego rozwiązania.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.cocolita.pl/podklady/rimmel-match-perfection-podklad-101-classic-ivory-2

Klucz to dobry podkład

Kiedy cera ma sporo niedoskonałości, niestety nie wystarczy jej puder, nawet najlepszy. Trzeba sięgnąć po podkład, ale nie o tępej i gęstej konsystencji, który jeszcze bardziej podkreśli defektu skóry i stworzy efekt maski. Przyda się dopasowujący się do karnacji produkt od Rimmel podkład Match Perfection. Wiele kobiet uważa, że nadaje on skórze perfekcyjny, ale jednocześnie bardzo naturalny wygląd, można więc wyglądać tak, jakby wcale nie używało się makijażu! Taki efekt z pewnością marzy się wielu paniom, toteż Rimmel Match Perfection może być dobrym wyborem.

W przypadku poważniejszych niedoskonałości

Jeśli sam podkład to za mało, by zapewnić sobie idealny wygląd cery, warto defekty takie jak cienie pod oczami czy popękane naczynka zamaskować korektorem, pamiętając jednak, by nakładać go tylko na te zmiany i przed nałożeniem podkładu. Dla lepszego zmatowienia cery przetłuszczającej się można zaś po podkładzie nałożyć puder, ale niech będzie to tylko lekkie oprószenie, a nie nałożenie grubej warstwy kosmetyku. Pozwoli to uzyskać efekt porcelanowej, ale jednocześnie naturalnie wyglądającej skóry.