Zabiegi estetyczne

Jak pozbyć się cellulitu?

usuwanie cellulitu

Pomarańczowa skórka, spowodowana nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki podskórnej, jest współczesną zmorą niemal każdej kobiety. Choć często kojarzona jest z osobami z nadwagą, tak naprawdę szpeci ciała nawet szczupłych i zadbanych pań. Jak się jej pozbyć?

Trudna walka z cellulitem

Niestety zła wiadomość jest taka, że cellulitu nie jest łatwo się pozbyć. Gdyby tak było, pewnie mało która kobieta miałaby ten problem, a na pewno nie miałyby go na przykład gwiazdy kina i muzyki. Stosowanie kosmetyków, masaże czy różnego rodzaju maski tak naprawdę niewiele dają. Pomocna może być zdrowa dieta, zwłaszcza picie dużych ilości wody, a także ruch. Na pozytywne efekty można liczyć jednak tylko wtedy, gdy wdroży się wszystkie te działania jednocześnie oraz będzie w tym bardzo systematycznym. Nic więc dziwnego, że wielu kobietom brakuje cierpliwości lub czasu, by osiągnąć efekt gładkiej skóry. Na szczęście są jeszcze inne rozwiązania.

Zabiegi medycyny estetycznej

Walkę z cellulitem za cel postawili sobie też naukowcy z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii, którzy opracowali różnego rodzaju zabiegi. Pomarańczową skórkę można leczyć między innymi za pomocą elekstrostymulatorów, które pomagają przywrócić równomierne rozmieszczenie tkanki podskórnej. Jeszcze lepsze efekty może dawać laserowe usuwanie cellulitu, które rozbija grudki podskórne.