Kosmetyki

Podkład dla wymagającej cery – jaki wybrać?

Używanie podkładu często naraża skórę na niedogodności takie jak wysuszanie czy zatykanie porów, co powoduje pojawianie się niedoskonałości. Mimo to wiele pań nie zamierza rezygnować ze stosowania tego kosmetyku, gdyż dzięki niemu ich cera ma równomierny koloryt. Można zresztą znaleźć podkłady dobre do wymagającej cery.

Dla skóry suchej – niezbędne nawilżenie

Skóra o tendencji do wysuszania się może po nałożeniu podkładu szybko stracić nawilżenie, jakie zapewnił jej krem. Będzie wówczas wyglądać jeszcze bardziej niekorzystnie niż wtedy, gdy jest nieumalowana, gdyż warstwa podkładu podkreśli suche skórki. Zapobiec temu może stosowanie podkładu nawilżającego, ale musi to być produkt dobrej jakości, by naprawdę nawilżał, a nie natłuszczał cerę, po czym będzie się ona nieestetycznie świecić. Wiele kobiet o suchej cerze jest zadowolonych ze stosowania podkładu Astor Skin Match Protect od cocolita.pl, który ma też tę ważną zaletę, że bardzo dobrze kryje wszelkie niedoskonałości.

Porcelanowy efekt

Sięgając po podkład, każda kobieta chce, by jej twarz zyskała dzięki niemu idealny, nieskazitelny wygląd. Opinie zadowolonych użytkowniczek tego produktu wskazują, że rzeczywiście ma on takie działanie, szczególnie że zawiera pigmenty, które dobrze dopasowują się do naturalnego koloru cery. Jest to więc dobre rozwiązanie także dla pań, które obawiają się efektu maski. W przypadku suchej skóry byłby on szczególnie niepożądany.