Kosmetyki

Sposób na modny makijaż ust

maybelline super stay matte ink

Moda dotycząca makijażu ust dość szybko się zmienia. Jeszcze do niedawna modny był mocny blask, wobec czego producenci prześcigali się w tworzeniu kryształowych błyszczyków, a nawet super błyszczących szminek. Obecnie na topie jest zupełnie inny trend – szminki matowe.

maybelline super stay matte inkJakie produkty wybrać?

Co ciekawe, efekt w pełni matowych, pozbawionych nawet odrobiny blasku ust dają nie tylko klasyczne szminki, o suchej formule i w postaci sztyftu. Taki efekt często dają też pomadki w płynie, które wyglądem i konsystencją przypominają błyszczyki. Szybko jednak zasychają na ustach, tworząc specjalną warstewkę, a przy tym matowieją. Taki efekt daje między innymi szminka w płynie Maybelline Super Stay Matte Ink. Daje ona modne matowe wykończenie, a jej zasychająca, płynna formuła gwarantuje przedłużoną trwałość. Producent zapewnia, że szminka pozostaje na ustach nawet do 16 godzin, a więc kobiety, które nie lubią często poprawiać makijażu, mogą tylko cieszyć się, że moda na nietrwałe błyszczyki przeminęła. Zwykłe matowe szminki także są dużo bardziej trwałe niż lśniące, gdyż zwykle są bardziej suche. Nie ma więc mowy o kłopotliwym rozmazywaniu się, mogą co najwyżej znikać z ust w ciągu dnia.

Jakie kolory?

W połączeniu z matem świetnie wyglądają zwłaszcza wyraziste kolory, jak mocne, nasycone i ciemne róże w typie fuksji. Można jednak malować się na różne kolory, także wyraziste fiolety, brązy, bordo czy stonowane beże. Najlepiej przy tym jest połączyć taki makijaż ust z tylko bardzo delikatnym podkreśleniem oczu.