Paznokcie

Jak używać żeli do paznokci ibd?

Piękne, długie i zadbane paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Trudno jest je uzyskać naturalną drogą. Trzeba pamiętać o właściwej diecie, suplementacji i unikać wielu czynności domowych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na płytkę paznokcia. Łatwiejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych żeli. Jak ich używać?

Trzy kroki

Żele do paznokci ibd są trójfazowe. Oznacza to, że żeby osiągnąć zamierzony efekt należy użyć aż trzech produktów o różnym działaniu. Pierwszym z nich jest bonder, którego zadaniem jest związanie właściwej masy żelowej z płytką paznokcia. Później jest bulider, który jest warstwą budującą. To z niego tworzy się pożądany kształt paznokcia, który najpierw należy opracować. Trzecia faza to cleaneser, czyli żel nabłyszczający. Ważne jest to, że każda z warstw musi być osobno utwardzona w lampie UV.

Coś ponad to

Żele do paznokci ibd to za mało by móc wykonać perfekcyjny manicure. Warto też wyposażyć się w primer, który dobrze przygotuje paznokieć na przyjęcie żeli. Primer to po prostu rodzaj bazy, który izoluje naturalną płytkę i ochrania ją. Równocześnie ułatwia przytwierdzenie się żeli. Żeby uzyskać wyjątkowo ciekawy efekt, oprócz żeli do paznokci ibd należy wybrać właściwy dla nich cover – czyli warstwę w kolorze. Kolor, oczywiście można wybrać dowolnie. Jego intensywność zależy od ilości użytych warstw. Im ich więcej, tym mocniejszy jest ich kolor. Szczególnie warto zadbać o właściwy kształt paznokcia. Dobrze, gdy imituje on naturalny wygląd płytki, ale równocześnie jest dopasowany do kształtu palców.

Oferta sprzedażowa: żele do paznokci ibd tutaj