Akcesoria kosmetyczne

Rozświetlacz – must have każdej kobiety

Prawidłowo wykonany makijaż nie może obejść się bez dobrze nałożonego rozświetlacza. Dla części kobiet jest zwieńczeniem całego makijażu. I słusznie, ponieważ tego typu kosmetyk nadaje cerze blasku.

Jaki wybrać rozświetlacz?

Dzięki zastosowaniu rozświetlacza możliwe jest uzyskanie efektu świeżej, promiennej cery. Jest to ważne w przypadku posiadaczek szarej, pozbawionej blasku twarzy, a także gdy skóra twarzy jest po prostu zmęczona z powodu braku snu.

W przypadku codziennego makijażu rozświetlacz nie powinien być zbyt brokatowy, lecz posiadać delikatną poświatę. Posiadaczki chłodnego typu urody, powinny sięgać po rozświetlacze w kolorze zimnego różu. Natomiast panie, których typ urody jest ciepły nie powinny unikać rozświetlaczy w odcieniach złotych i brzoskwiniowych. Uniwersalnymi kolorami, które doskonale będą współgrać z każdym typem cery są te w kolorze szampana lub kości słoniowej.

 

Jak prawidłowo nałożyć rozświetlacz na twarz?

Aby rozświetlacz prawidłowo rozprowadzić na twarzy, bardzo ważny jest dobrej jakości pędzel do zastosowania przy rozświetlaczach. Odpowiednie narzędzia do aplikacji to połowa sukcesu. Dzięki temu możliwa jest aplikacja produktu, tak aby nie pozostawić smug.Ważne są również umiejętności i wyczucie przy nakładaniu tego typu kosmetyku. Niestety z nim łatwo przedobrzyć, co nie będzie dobrze wyglądało.

Tego typu kosmetyk nakłada się tylko i wyłącznie w tych miejscach na twarzy, które naturalnie odbijają światło. Są to takie miejsca, jak: nos, kości policzkowe,obszar pod zewnętrzną częścią łuków brwiowych, broda, obszar nad dolną wargą oraz czoło.