Zabiegi estetyczne

Czy warto przekłuć uszy dzieciom?

Wydaje się, że przekłucie uszu dzieciom nie jest zbyt skomplikowane. Prawdą jest, że dość szybko wykonamy dziurki na kolczyki, jednak lepiej nie robić tego w warunkach domowych. Przede wszystkim zabieg powinien być sterylny, tak  aby uniknąć zakażenia oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości. Nieprawidłowo wykonany sprawi, że przez długi czas będziemy borykać się z problemami zdrowotnymi. Lepiej nie ryzykować.

Profesjonalny sprzęt

Przekłuwanie uszu dzieciom w Warszawie przebiegnie o wiele szybciej, jeśli będziemy dysponować nowoczesnym sprzętem. Decydując się na skorzystanie z usług salonu kosmetycznego mamy również pewność, że zabieg będzie mniej bolesny. Nie będziemy stresować się, że coś przebiegnie nie tak.

Podczas samodzielnego przebijania zwykle wykorzystuje się igły. Ciężko jednak znaleźć jest tą odpowiednią. Zwykle zachodzi konieczność „rozpychania” dziurki, co nie jest przyjemne. Dyskomfortu i niepotrzebnego bólu unikniemy, jeśli zdecydujemy się na fachową usługę.

Korzystne ceny

Kilkanaście lat temu przekłucie uszu w Warszawie dla dziecka było sporym wydatkiem, jednak obecnie jest zupełnie inaczej. Nie musimy wydawać majątku. Średni koszt zabiegu to około 25-30 zł. Trwa on zaledwie kilka minut, co również stanowi spory plus.

Warto wspomnieć, że w salonie kosmetycznym można przebić uszy nawet dzieciom. Oczywiście przed zapisaniem się na usługę warto sprawdzić, ile wynosi minimalny wiek smyka. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Pewne jest to, że maluchowi nie należy wykonywać dziurek na kolczyki samodzielnie.