Akcesoria kosmetyczne

Kilka informacji o szczotkach do włosów

Choć szczotka do włosów jest podstawowym narzędziem do ich codziennej pielęgnacji, to jednak mało kto wie, jakimi cechami powinna się odznaczać dobra szczotka. Najczęściej jej wybieranie w sklepie jest zupełnie przypadkowe tak jak późniejsze jej używanie. A przecież od tego niewielkiego i niepozornego narzędzia zależy w bezpośredni sposób kondycja włosów. Na co zatem warto zwróci uwagę podczas codziennego używania szczotki?

Szczotka do włosów a posiadane włosy

Zdecydowania najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o szczotki, to konieczność dopasowania ich do posiadanych włosów. Wbrew pozorom szczotek na rynku jest całkiem spora ilość, a wybór ten nie jest tylko fanaberią producentów, lecz bardzo precyzyjnym dopasowaniem ich do poszczególnych rodzajów włosów. Z tego powodu poleca się zwrócenie uwagi, czy kupuje się Szczotkę do włosów prostych, kręconych, długich czy też krótkich.


Duże znaczenie ma też fakt, czy chce się włosy podnieść u podstawy, jedynie rozczesać, czy też wygładzić. Na to wszystko trzeba przy zakupie szczotki zwracać uwagę.

Materiał wykonania

Kolejną sprawą o, którą trzeba zadbać, jest materiał wykonania szczotki. I choć przyjęło się powszechnie, że większość używa szczotek z plastiku, bo są po prostu najtańsze i najlżejsze, to jednak nie zawsze jest to dobry wybór. Często bowiem poleca się wybranie szczotki do włosów wykonanej z drewna, ponieważ materiał ten zapobiega elektryzowaniu się włosów, a także doskonale przewodzi ciepło podczas suszenia włosów.

Czyszczenie szczotki

Codziennego używania szczotki do włosów nie można realizować tylko w zakresie samego czesania. Żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo i higienę, niezbędne jest okresowe, bardzo dokładne czyszczenie sztoki. W końcu wraz z czesaniem pozostają na niej liczne mikroorganizmy, brud, kurz i inne zanieczyszczenia, osadzające się na włosach. Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby przynajmniej raz na kilka dni bardzo dokładnie, pod bieżącą wodą i przy użyciu szamponu do mycia włosów, przemyć dokładnie szczotkę. Pozwoli to uniknąć wielu przykrych dolegliwości skóry głowy.