Akcesoria kosmetyczne

Zestaw hybrydowy do manicure. Co powinien zawierać? Jak wybrać ten najlepszy?

hybrydy wzornik

Manicure hybrydowy jest rodzajem manicure tworzonym z użyciem specjalnych lakierów utwardzanych światłem UV. Właśnie dlatego do jego wykonania trzeba zakupić odpowiednie akcesoria. Najłatwiej wybrać wtedy gotowy zestaw hybrydowy. Na co zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Zestaw do hybryd – co powinien posiadać?


Głównym elementem w zestawie do manicure hybrydowego jest lampa UV. Ma ona na celu utwardzanie każdej warstwy lakieru, aby nadać mu wyjątkową twardość i wytrzymałość – nawet do 3 tygodni.

Także zestaw hybrydowy powinien zawierać akcesoria przeznaczone do przygotowania płytki paznokciowej do manicure. Są to:

Pilniki do paznokci, na przykład o gradacji 100/180, 180/240 oraz blok polerski, które mają na celu zmatowienie płytki, by była lepiej przyczepna.
Waciki bezpyłowe przeznaczone do przecierania płytki paznokciowej, nie pozostawiają po sobie pyłków, które mogą zniszczyć manicure.
Nail cleaner – preparat przeznaczony do odtłuszczania paznokci.
Aceton stosowany przy ściąganiu manicure hybrydowego.
Patyczki drewniane, które także stosowane przy zdejmowaniu manicure.

Ponadto, zestaw do hybryd (np. taki: https://provocater.pl/zestawy-do-hybryd) może zawierać też pozostałe potrzebne kosmetyki, czyli bazę pod lakier hybrydowy, lakiery hybrydowe w różnych kolorach oraz top coat – lakier nawierzchniowy.

Zestaw hybrydowy – o czym warto pamiętać?


Najlepiej zdecydować się na produkty posiadające pozytywne opinie, na przykład zakupić zestaw do manicure od znanej marki.

Zestawy do manicure hybrydowego można kupić w dobrych sklepach stacjonarnych, a także zamawiać je w internecie.