Kosmetyki

Farmona – kompleksowa, naturalna pielęgnacja włosów

Choć polska marka Farmona jest obecna na rynku od dawna i ma szeroki, stale powiększany katalog produktów, wiele osób zna ją głównie z kilku kosmetyków, które są najbardziej rozpowszechnione i najpopularniejsze. Łatwo jednak przekonać się można, że oferta tych produktów jest na tyle szeroka, iż z ich użyciem można zadbać o swoje włosy kompleksowo, zaspokajając wszystkie ich potrzeby. Co więcej, jest to możliwe w każdym przypadku, gdyż świetnie nadają się one do pielęgnacji każdego rodzaju włosów.

Mycie w zgodzie z naturą

Marka ta jest bardzo dobrze znana ze swego hitowego szamponu skrzypowego, który wzmacnia włosy i bardzo dobrze redukuje wypadanie. Można jednak stosować go stale, nie tylko do kuracji przeciw wypadaniu, ponieważ ma łagodny, przyjazny skład. Jego cechą charakterystyczną jest przejrzysta, wodnista formuła, a także ciekawa butelka, która, dzięki swej szerokości, mieści dużą ilość produktu.

Odżywianie

W ofercie tej marki można łatwiej znaleźć wodniste wcierki niż kremowe odżywki do włosów, z tego prostego powodu, że takie formuły wymusza naturalny skład. Poza tym producent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że najlepsze efekty daje odżywianie włosów na poziomie cebulek i mieszków – dowiedz się więcej. Taka odżywka Farmona dedykowana jest przede wszystkim do włosów wypadających i potrzebujących wzmocnienia. Produkty te są również powszechnie stosowane do stymulowania porostu. Wyjątkiem jest oferowana przez markę Farmona maska do włosów z wyciągiem z bursztynu, o działaniu nawilżającym. Najczęściej można ją spotkać w wygodnej formie saszetki o większej pojemności, wynoszącej 20 ml.

Ochrona

Marka pomyślała także o ochronie włosów. Zapewnia ją między innymi produkowana już od wielu lat przez firmę Farmona mgiełka do włosów z wyciągiem z bursztynu. Jest ona świetna do ochrony włosów farbowanych, a także do zabezpieczania pasm przed słońcem.