Kosmetyki

Po co chronić skórę przed słońcem?

Wiele osób uwielbia kąpiele słoneczne i to, jak ich skóra zaczyna się złocić pod ich wpływem. Dlaczego więc lekarze zalecają stosować kremy z filtrami, które osłabiają działanie słońca?

Dla ochrony przed czerniakiem

Rak skóry, czyli czerniak, stwarza zagrożenie zawsze, nawet w pochmurne dni, gdyż powodujące go, szkodliwe promieniowanie słoneczne UV przenika nawet przez grubą warstwę chmur. Szczególnie zaś narażone są na niego osoby, które często i dużo się opalają. Warto przy tym wiedzieć, że stosowanie kremów z filtrem wcale nie blokuje promieni słońca całkowicie – można się opalić, stosując je, tyle że zjawisko to będzie postępowało wolniej.

Przeciw oparzeniom

Nie każda skóra jest tak samo podatna na oparzenia słoneczne, chociaż zdarzają się one częściej na przykład na początku sezonu, gdy nagle wystawi się skórę na dłuższy czas na wpływ promieni. Groźne jest też niewycieranie się po wyjściu z wody. Kiedy skóra jest podatna na oparzenia (np. bardzo jasna czy skóra dzieci), trzeba nie tylko sięgnąć po krem z filtrem, ale też wybrać bardzo silny faktor. W pełni skuteczną ochronę zapewnia na przykład krem Pharmaceris SPF 50 (https://www.aptekagalen.pl/pharmaceris-s-sun-protect-spf50-hydrolipidowy-krem-ochronny-do-twarzy-dla-doroslych-i-dzieci-50ml), który jest świetny nawet dla osób o porcelanowej, białej skórze i dzieci.

Dla młodego wyglądu

Nawet w pochmurny dzień zachodzi ryzyko fotostarzenia, gdyż promienie UV osłabiają wiązania kolagenowe odpowiedzialne za jędrność skóry. Poza tym silne słońce wysusza skórę, przyspieszając jej wiotczenie.

Przeciw przebarwieniom

Krem z filtrem jest też niezbędny dla osób, które chcą ustrzec się przebarwień na swojej skórze – warto przy tym pamiętać, że nie zawsze są to tylko urocze piegi!