Kosmetyki

Dobre tusze do rzęs lepsze niż sztuczne rzęsy

Obecnie wiele kobiet decyduje się na zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs. Jest to wynik mody, dostępności takich zabiegów, ale przede wszystkim kiepskiego stanu naturalnych włosków – czy to z natury, czy z powodu niewłaściwej pielęgnacji bądź innych czynników. W wielu przypadkach jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie dobrego tuszu do rzęs. Dlaczego?

Zachwycający efekt dzięki dobrym tuszom do rzęs

Rynek obejmujący tusze do rzęs jest niezwykle bogaty, więc każda pani z pewnością jest w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie mascarę, niezależnie od tego, czy zależy jej na pogrubieniu, zagęszczeniu, czy wydłużeniu rzęs, czy nawet na wszystkich tych efektach jednocześnie. Można przy tym uzyskiwać rezultat zarówno naturalny, jak i teatralny (nawet dzięki jednemu produktowi – wystarczy dodawać więcej warstw tuszu). Jeśli zatem stosowana mascara nie daje zadowalającego efektu, warto poszukać innej, lepszej zamiast od razu umawiać się na zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs.

Ryzyko

Choć takie zabiegi cieszą się obecnie dużą popularnością i są wybierane już nie tylko na wielkie wyjścia, ale na co dzień, nie zawsze są one dobrym wyjściem. Co prawda tusz nie jest w stanie wyczarować włosków, których nie ma w przypadku ich znacznego przerzedzenia, może jedynie maskować ten efekt, ale takie zabiegi wcale nie są bez wad. Nierzadko klej uczula, nawet osoby, które nie mają szczególnych skłonności do alergii, a przy tym warto pamiętać, że takie zabiegi generują duże koszty. Nie wystarczy bowiem raz zapłacić za doczepienie włosków. Dość szybko one wypadają, przez co trzeba je stale uzupełniać, nawet co dwa tygodnie, a to też nie kosztuje mało. Poza tym po zrezygnowaniu z takich zabiegów, zdjęciu sztucznych rzęs, zwykle okazuje się, że stan naturalnych włosków jeszcze bardziej się pogorszył!