Kosmetyki

Przedłużanie paznokci w domowych warunkach

Zadbane dłonie powinny być wizytówką każdej kobiety – ładne i długie paznokcie to ich ważny element. Niestety niektóre panie mają problem z zapuszczeniem własnych paznokci, w takim przypadku dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na zabieg ich przedłużania. Co ciekawe, można go wykonać samodzielnie, konieczne jest tylko posiadanie kilku produktów, które to umożliwią.

Jak przedłużyć paznokcie?

Aby wykonać ten zabieg samodzielnie należy zaopatrzyć się w kilka rzeczy. Dobrze sprawdzi się gotowy zestaw do przedłużania paznokci, w którego skład wchodzą wszystkie niezbędne produkty, tj.:

– lampa UV lub LED

– baza

– top coat

– cleaner/odtłuszczacz

– waciki bezpyłowe

– żel budujący

– forma do budowania paznokci

– bloczek polerski

– pilnik.

Przed rozpoczęciem przedłużania paznokci należy je przygotować do zabiegu, tj. wyciąć skórki, usunąć ewentualne pozostałości lakierów lub odżywek oraz delikatnie zmatowić płytkę bloczkiem polerskim wchodzącym w skład zestaw do przedłużania paznokci Neonail. Kolejnym krokiem jest staranne odtłuszczenie płytki, dzięki temu aplikowane produkty będą się dłużej trzymać. Na tak przygotowany paznokieć można nałożyć cienką warstwę bazy, a następnie utwardzić ją pod lampą. Później można przejść do przedłużania, w tym celu należy przykleić formę pod brzegiem paznokcia i przystąpić do nakładania żelu budującego. Po uzyskaniu pożądanego kształtu należy utwardzić całość pod lampą, a następnie zdjąć szablon i przypiłować paznokieć przy użyciu pilniczka. Na koniec należy nałożyć na płytkę top coat, utwardzić go w lampie oraz przetrzeć odtłuszczaczem.