Kosmetyki

Lakier do włosów – najlepszy przyjaciel kobiety

Podobno najlepszym przyjacielem kobiety są perły. Uzupełniają strój, dodają szyku. Zwracają uwagę na dekolt, rysy twarzy i … włosy. Na pięknego koka, misterne upięcie, urocze loki. Jest jednak mały szczegół, który zachwyt pierwszego wrażenia potrafi zepsuć: opadający na twarz kosmyk, wychodzące z uczesania pasma włosów, potargana grzywka. W codziennej pielęgnacji nic nie jest tak trudne do ujarzmienia jak włosy. A gdyby tak przekornie zamienić perły na kosmetyki i powiedzieć, że najlepszym przyjacielem kobiety jest lakier do włosów?

Zawsze niezawodny

Choć nie używamy go na co dzień, jest chyba najpopularniejszym kosmetykiem do włosów. Zawsze pomaga i nigdy nie zawodzi w kryzysowych sytuacjach. A tych jest całkiem sporo: nagła wizyta gości, niespodziewane wyjście do koleżanki, randka za pięć minut…  Dzięki niemu szybko utrwalimy fryzurę lub w kilka chwil wyczarujemy nowe uczesanie. Dobry lakier do włosów spełnia swoje zadanie nawet całą dobę. Wyboru tego kosmetyku nie warto więc pozostawić przypadkowi.

Obecnie na rynku dostępna jest cała gama lakierów do różnych rodzajów włosów: farbowanych, kręconych, suchych, pozbawionych blasku i tych wymagających szczególnie troskliwej uwagi. Są lakiery dla pań i panów. Lekko lub bardzo mocno utrwalające. Z witaminami, prowitaminami i filtrami UV. Każdy więc znajdzie taki, który nie tylko utrwali fryzurę, ale zadba też o całe włosy.

Suchy czy mokry?

Efekt lakieru na włosach i jego działanie zależą również od rodzaju kosmetyku, jaki wybierzemy. A do wyboru mamy dwa warianty: suchy i mokry.

  • Suchy lakier stosuje się do włosów suchych. Jego zadaniem jest utrwalenie fryzury, nadanie jej objętości i elastyczności. Odpowiednio dobrany nie powinien sklejać pasm i zanadto obciążać włosów.
  • Mokry lakier stosuje się do włosów mokrych i wilgotnych. Wyróżnia go długotrwały efekt. Dzięki dopracowanej formule dobrze modeluje włosy i ich nie skleja. Przyda się do włosów wymagających cierpliwości podczas stylizacji.

Dobry lakier do włosów nie zostawia białych śladów i nie tworzy na głowie tzw. „kasku”. I co najważniejsze – daje się wyczesać i dobrze wypłukać podczas mycia włosów.