Zabiegi estetyczne

Widocznie odmłodzona skóra, czyli zabieg mezoterapii

Wszyscy chcielibyśmy być wiecznie młodzi, niestety na upływ czasu nie mamy dużego wpływu, ale zawsze możemy zastosować zabiegi, które nieco go utrzymają w ryzach. Oprócz domowych maseczek, zdrowego stylu życia i preparatów do pielęgnacji można poddać się również specjalnym zabiegom, np. mezoterapia mikroigłowa Warszawa.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia mikroigłowa we Wrocławiu może być przeprowadzona na dowolnych partiach ciała, w tym przede wszystkim na twarz, dekolt, szyję, ramiona, brzuch, pośladki czy uda. Polega ona na wykonaniu zabiegu przy pomocy urządzenia, które zakończone jest cieniutkimi igłami. Urządzenie może mieć bardzo różny kształt, np. wałka, długopisu czy pieczątki. W wyniku nakłuwania pobudzane są tkanki, a także wprowadzane są odpowiednie składniki odżywcze. Są to specjalne koktajle, które zawierają przede wszystkim kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy oraz wyciągi roślinne , np. z alg czy zielonej herbaty. Pobudzona w wyniku nakłuć skóra przyjmuje je znacznie efektywniej i tym samym szybciej się regeneruje.

Kiedy można poddać się mezoterapii?

Jest bardzo wiele wskazań do zastosowania tego zabiegu. Przede wszystkim pojawiające się oznaki starzenia, czyli zmarszczki, zwiotczała i poszarzała skóra, w tym rozmywający się owal twarzy, a także przebarwienia słoneczne, potrądzikowe, płytkie blizny, na przykład takie jak rozstępy, cellulit oraz brak jędrności, elastyczności, przesuszona skóra, rozszerzone pory. Mezoterapię można zastosować także po prostu w tym celu, aby poprawić ogólny stan skóry. 

Efekty masażu mikroigłami

Do najbardziej pożądanych efektów należy przede wszystkim efekt odmłodzenia, który przejawia się zmniejszeniem widoczności zmarszczek lub ich spłyceniem oraz poprawą owalu twarzy. Widocznie poprawia się także koloryt cery, staje się świetlista, znikają rozszerzone pory, zwiększa się produkcja kolagenu w skórze i tym samym staje się ona jędrniejsza, bardziej sprężysta i po prostu zyskuje dużo młodszy wygląd. W celu uzyskania trwalszych efektów najlepiej zdecydować się na całą serię zabiegów.