Kosmetyki

Maski koloryzujące

maska koloryzująca

Maska koloryzująca jest to produkt przeznaczony do włosów w celu intensywnej pielęgnacji. Takowe rozwiązanie pełnić będzie funkcję pielęgnacyjną i dostarczy włosom wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które skutecznie poprawią stan naszych włosów, a do tego mocno je wygładzą i nadadzą im niesamowitego połysku, a także gładkości. Zastosowanie masek koloryzujących będzie dostarczać naszym włosom właściwości koloryzujących, które świetnie odświeżą, a ponadto ożywią nam włosy.

Kiedy sięgać po maskę koloryzującą?

Maska koloryzująca jest to produkt, przeznaczony dla posiadaczek włosów farbowanych. Nie powinniśmy się dziwić, że takie kosmetyki stanowią perfekcyjne uzupełnienie do wymagających stosownej pielęgnacji włosów farbowanych. Często po upływie czasu od koloryzacji, kolor zaczyna się wypłukiwać, co potem skutkuje niestety płowieniem, a także blaknięciem. Na szczęście z pomocą przyjdą nam maski koloryzujące do włosów, które perfekcyjnie poradzą sobie z takowym problemem i przedłużą nam trwałość koloru i wydłużą czas pomiędzy kolejnymi farbowaniami. Warto też dodać, że maski koloryzujące zintensyfikują, pogłębią, a także ożywią ich kolor włosów.

maska koloryzująca

Jak skutecznie stosować maski koloryzujące?


Stosowanie masek koloryzujących nie jest czynnością trudną, ani czasochłonną. Na suche oraz umyte włosy nakładamy równomierną porcję produktu, która będzie opisana przez producenta. Kosmetyk należy pozostawić na włosach na około 5-20 minut, a kolejno trzeba spłukać go letnią wodą i pozostawić włosy do wyschnięcia.