Zabiegi estetyczne

Procedura przekłucia kolczyka w nosie

Wiele ludzi marzy o tym, aby mieć piercing, ale rezygnują, ponieważ boją się igieł lub bólu. Ale czy to faktycznie aż tak boli? Jak wygląda cała procedura i jak dbać, aby ładnie się zagoiło i zdobiło Twoje ciało?

Jak przebiega zabieg przekłuwania nosa 

Przede wszystkim na wykonanie zabiegów przekłucia kolczyków w nosie należy wybrać się do profesjonalnego studia piercingu, gdzie pracują wykwalifikowane osoby. Trzeba zauważyć, że w porównaniu do kolczyka w uchu, ten w nosie jest mniej przyjemnym przebiegiem. W przypadku niektórych kolczyków do nosa stosowane jest znieczulenie miejscowe. Po zabiegu przez krótki czas możliwe jest odczucie delikatnego bólu i dyskomfortu w miejscu przekłucia. W większości przypadków nieunikniona jest także delikatna opuchlizna i zaczerwienienie.

Najważniejszą kwestią po zrobieniu kolczyka w nosie jest stosowanie się do zaleceń profesjonalisty wykonującego zabieg. Wtedy kolczyk w nosie stanie się ciekawym i fajnym dodatkiem. 

Pielęgnacja kolczyka w nosie 

Decydując się na kolczyki w nosie, należy stosować się do kilku kwestii. Przede wszystkim należy stosować się do odpowiednio zalecanej przez specjalistę pielęgnacji. Najważniejszą kwestią jest, aby nie dotykać rany brudnymi rękami. Głównie w przemywaniu ran i kolczyków do nosa stosuje się sól fizjologiczną kilka razy dziennie. Kobiety powinny uważać na miejsce przekłucia i nie nakładać na niego makijażu. Należy unikać solarium i basenów. W czasie gojenia powinno się ograniczyć do zera spożywanie alkoholu i innych używek. 

W przypadku wzbudzenia niepokoju i wątpliwości, konieczne jest, aby w jak najszybszym czasie skontaktować się z sobą wykonującą zabieg.