Dodatki

Świeca zapachowa – bogactwo aromatów przywodzących na myśl wspomnienia

świeca zapachowa

Świece zapachowe to coraz powszechniej stosowany element aranżacji wielu wnętrz. Świeca zapachowa spełnia bowiem kilka zadań. Po pierwsze jest ona elementem bardzo dekoracyjnym i niezwykle subtelnym. Ponadto, aromat palonej świecy wprowadza niepowtarzalną atmosferę w każdym wnętrzu.

Świeczka zapachowa

Świeca zapachowa z drogerii Cocolita to niewielki detal, który posiada wielką moc. Wynika to z faktu, że zapachy ogrywają ogromne wrażenie w życiu każdego z nas. Poszczególne aromaty wpływają bowiem na samopoczucie oraz potrafią przywieść na myśl wspomnienia o osobach bliskich lub miejscach z dalekiej podróży.  

Szeroki wybór aromatów

W bogatej ofercie sprzedaży dostępne są świece zapachowe o przeróżnym aromacie, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie produktu to bardzo indywidualnych wymagań. Może to bowiem być świeczka zapachowa kwiatowa, orientalna, o zapachu nawiązującym do aromatu drzew oraz pachnąca świeżością.   

Nuty zapachowe  

Aromaty kwiatowe są romantyczne oraz wprawiają domowników w bardzo przyjemny nastój. Ponadto, działają one uspokajająco oraz bardzo skutecznie maskują inne przykre zapachy. Wśród aromatów kwiatowych warto wymienić choćby klastyczną różę, jak również delikatną lilię, piwonię, pelargonię, gardenię oraz rumianek. Te kobiece aromaty często łączone są z aromatem drzew lub orzeźwiających cytrusów. Nuty orientalne są dość intensywne. Przywołują one na myśl ulubione łakocie i są popularne zwłaszcza w okresie jesienno – zimowej chandry. Do chętnie wybieranych i bardzo popularnych zapachów orientalnych należą: wanilia, miód, kawa, cynamon, czekolada, anyż, gałka muszkatołowa, imbir, kminek, goździk oraz piżmo, które są z powodzeniem łączone z aromatem drzewnym oraz cytrusowym. Aromaty drzew są ciepłe i lekko przydymione. Stanowią one zwykle bazę dla innych zapachów, ponieważ sprzyjają odprężeniu i regeneracji. Do takich zapachów należy: drzewo sandałowe, sosna, świerk, jodła, wierzba, sosna, drzewo cedrowe, a nawet mech. Lekkie i orzeźwiające zapachy cytrusowe dodają energii oraz chęci do podejmowania wyzwań. Wśród popularnych zapachów wymienić należy choćby: limonkę, szałwię, trawę cytrynową, grejpfrut, eukaliptus czy bergamotkę.