Paznokcie

Czym są lakiery hybrydowe?

lakiery hybrydowe neonail

Lakiery hybrydowe to specjalne produkty zarezerwowane do wykonywania manicure hybrydowego. Zdecydowanie różnią się one od tego, jak działają tradycyjne lakiery do paznokci. Czym są? Co powinno się o nich wiedzieć?

Światłoutwardzalne

W przypadku zwykłych, tradycyjnych lakierów wystarczy po prostu poczekać, aż wyschną. Wystarczy tylko chwila, by lakier pod wpływem powietrza sam uzyskał pożądaną twardość. Oczywiście, czasami stosowane są specjalne preparaty, które przyspieszają wysychanie lakieru. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, bo bywa, że lakier wcale jednak nie wysechł wystarczająco i powierzchnia świeżo wykonanego manicure jest zniszczona. W przypadku zastosowania lakierów hybrydowych Neonail lub lakierów od innych producentów takiego ryzyka nie ma. Lakiery te są światłoutwardzalne. Oznacza to, że nie wysychają tak po prostu, ale paznokcie z mokrym lakierem należy wystawić na działanie promieniowania ultrafioletowego ze specjalnej lampy. Kilkanaście sekund wystarczy, by lakier uzyskał odpowiednią twardość i by manicure mógł zostać dokończony. Dzięki temu bardzo szybko można używać dłoni lub stóp bez obaw o stan lakieru.

Bardzo twardy

W przypadku klasycznych lakierów odpryski mogą pojawić się nawet po kilku godzinach. Lakiery hybrydowe Neonail mogą prezentować się bez zarzutu nawet po kilku tygodniach od ich aplikacji. Lakiery te nie odpadają od płytki paznokcia pomimo ręcznego mycia naczyń, kąpieli czy wykonywania różnych obowiązków domowych. Takie lakiery po prostu są szczególnie twarde.