Kosmetyki

Jaką maść na trądzik wybrać?

maść na trądzik

Wypryski, zaskórniki, krostki, ropne torbiele i inne stany zapalne skóry są powszechnie występującymi objawami trądziku, który coraz częściej dotyczy nie tylko ludzi młodych, ale również dorosłych. Objawem współtowarzyszącym jest również błyszczenie skóry związane z nadmierną produkcją sebum. Nieleczone zmiany mogą powodować nieestetyczne blizny, przebarwienia, które pozostają na skórze przez całe życie. Dlatego tak ważna jest szybka i zdecydowana reakcja. W pielęgnacji może okazać się niezbędna maść na trądzik. Jak ją stosować?

Maść na trądzik jako sposób leczenia stanów zapalnych skóry

Aby skutecznie leczyć trądzik, należy udać się do dermatologa, który ustali odpowiednie leczenie i wskaże odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Ważnym etapem leczenia jest pielęgnacja opierająca się na regularnym oczyszczaniu, złuszczaniu, jak i nawilżaniu cery trądzikowej. W tym celu należy stosować produkty przeciwbakteryjne, które usuwają ze skóry bakterie odpowiedzialne za powstawanie stanów zapalnych. Zewnętrznie warto także stosować maść na trądzik, którą należy nakładać punktowo na aktywne stany zapalne skóry. Jej skuteczność wynika z precyzyjnie opracowanego składu, w którym znajdują się między innymi:

  • nadtlenk benzoilu,
  • siarka,
  • kwas azelainowy,
  • cynk,
  • rezorcyna,
  • nadtlenk wodoru.
maść na trądzik

Maść na trądzik – działanie

Maść na trądzik działa przede wszystkim antybakteryjnie, zwalczając aktywne stany zapalne i zapobiegając ich dalszemu rozprzestrzenianiu. Maści mogą także wykazywać właściwości przeciwzapalne i łagodzące. Niewielką ilość preparatu należy nanieść miejscowo na skórę twarzy, pleców, dekoltu lub innych części ciała.