Zabiegi estetyczne

(Nie)zwykłe labrety

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na ozdabianie swojego ciała piercingiem. Wraz z ilością przekłuć, rozwija się także różnorodność wśród rodzajów kolczyków. Podstawowym i cechującym się wygodą kształtem jest labret.

Dlaczego (nie)zwykły?

Labrety są jednymi z najprostszych kształtów. Ot „zwykły” pręt zakończony płaska blaszką z jednej strony, a z drugiej kuleczką lub innym kształtem nakrętki. Mimo swojej prostej budowy kolczyk typu labret występuje w wielu rozmiarach, grubościach, kolorach oraz posiada różnorodne nakrętki. Jedną z największych zalet tego rodzaju biżuterii jest wygoda, noszenie takiego kształtu jest prawie niewyczuwalne i nie pozwala na drażnienie skóry głowy, co obecne jest w przypadku klasycznych kolczyków.

Zastosowanie 

Labret piercing ma szerokie zastosowanie, praktycznie w obrębie całego ciała. Kolczyki labret dzięki swojej uniwersalnej i prostej budowie używane są w praktycznie każdym przekłuciu twarzy czy uszu. Bardzo często labrety umiejscawiane są w okolicy warg. Popularnym z tego rodzaju przekłuć jest tak zwana „meduza”. Kształt labretu idealnie się tam wpasowuje zapewniając wygodę oraz styl przez możliwość wybierania najróżniejszych nakrętek.

A skoro o nakrętkach mowa…

Nakrętki w przypadku biżuterii typu labret występują w najróżniejszych kształtach, zaczynając od zwykłych kuleczek i stożków (zajrzyj tutaj), kończąc na wężach, kwiatkach, diamentach. Pozwala to na ogromną personalizację piercingu, która będzie jak najdokładniej dopasowana do naszego gustu.