Kosmetyki

Jakie oleje do włosów są skuteczne?

oleje do włosów

Olejki do włosów są obecnie bardzo popularne. W drogeriach można nabyć wiele produktów tego typu. Dobrze jest również zaopatrzyć się w preparaty w sklepie zielarskim – dzięki temu olej będzie nadawał się zarówno do kuchni, jak i łazienki. Jakie właściwości ma olejek z czarnuszki. Czym wyróżnia się olej rycynowy? W jaki sposób nakładać go na pasma?

Moc natury, czyli dlaczego roślinne ekstrakty w kosmetykach są tak popularne

Popularność kosmetyków na bazie roślinnych ekstraktów stale rośnie i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko skończyć. Wiele osób zaczęło doceniać dary natury – zarówno w leczeniu, jak i w pielęgnacji. Co więcej, na dobrej jakości produkty tego typu nie trzeba wydawać wiele pieniędzy. Często można stworzyć coś naprawdę skutecznego w domowych warunkach lub też zakupić oleje do włosów tutaj. Przykładowo, różnego rodzaju oleje spożywcze sprawdzają się także jako specyfik do twarzy lub do włosów. Olej z czarnuszki z powodzeniem można łykać, by wzmocnić swoją odporność, a następnie użyć go zewnętrznie na miejsce zmieniono chorobowo (np. w przypadku występowania atopowego zapalenia skóry) lub skórę głowy (np. jako środek zwalczający łupież).

oleje do włosów

W jaki sposób dbać o pasma? Oleje do włosów i nie tylko

Zwykle do pielęgnacji włosów używa się szamponów, odżywek, masek i wcierek. Coraz częściej jednak można spotkać się ze stosowaniem olejków różnego rodzaju na pasma. Ich zastosowań jest wiele, podobnie jak sposobów użycia. W jaki sposób nakładać olejki do włosów? Zwykle wylewa się kilka kropel produktu na skórę głowy i delikatnie masuje się ją przez kilka minut. Niektórzy pozostawiają preparat na dłużej – np. 30 lub 40 minut, a następnie dokładnie spłukuje. Innym sposobem jest użycie olejku jedynie na końcówki włosów. Dzięki temu pasma nie rozdwajają się i są zdrowo lśniące. Taki zabieg nie wymaga spłukiwania, jednak należy pamiętać o tym, by nie nakładać zbyt wiele olejku, by uniknąć efektu „sklejonej” i tłustej fryzury.