Kosmetyki

Olejek arganowy w kosmetyce włosów

Moroccanoil

Często można spotkać się z tym, że kosmetyki dedykowane do pielęgnacji włosów, zawierają olejek arganowy. Przykładem na to są chociażby kosmetyki do włosów Moroccanoil. Czy to prawda, że jest on tak ważny, jeżeli chodzi o ich pielęgnację? Warto się temu przyjrzeć, aby wiedzieć, w jaki prawidłowy sposób można zadbać o swoje włosy, które nadal mogą być puszyste, a do tego bardzo gęste.

Skąd się bierze olejek arganowy?

Moroccanoil

Skąd takie marki, jak Moroccanoil, biorą olejek arganowy? Pozyskiwany jest on z owoców drzewa arganowego. Dokładnie z wyłuskanych z nich nasion. Niektórzy mówią na niego (olejek) płynne złoto Maroka. Skoro używana jest taka górnolotna nazwa, to chyba coś to musi oznaczać. Tak, jest to cenny składnik, który jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o pielęgnację twarzy, czy właśnie włosów. Olej arganowy charakteryzuje się delikatnym, przypominającym orzechowy zapachem oraz pomarańczowym kolorem. Jego obecność jest tym bardziej cenna, że przez pewien czas był naprawdę trudny do pozyskania.

Kto powinien używać kosmetyków z olejkiem?

Tak, już wiadome, że kosmetyki Maroccanoil (https://bellita.pl/moroccanoil) zawierają cenne złoto Maroka. Ale kto w szczególności powinien zwrócić uwagę na ten składnik? Osoby, które mają włosy wysokoporowate. Olejek wygładza włosy, zamyka ich włoski, a na dodatek zapobiega puszeniu się. To dzięki olejkowi włosy nie starzeją się, są mniej łamliwe, ciesząc pięknym blaskiem, który jest tak pożądany – w szczególności przez panie. Warto wiedzieć, że jest to składnik, który polecany jest osobom chcącym przyspieszyć nieco porost włosów. Cebulki dzięki olejkowi są mocno wzmocnione. Warto? Oczywiście, że tak. Aczkolwiek, nie można zapomnieć o tym, aby wybierać takie kosmetyki z olejkiem arganowym, które dedykowane są dla danej osoby, biorąc pod uwagę jej typ włosów.