Zabiegi estetyczne

Jak pielęgnować kolczyk w wardze?

Kolczyk w wardze jeszcze kilkanaście lat temu, uważany był za zbytnią ekstrawagancję i nawiązywał do mocno wyzywającego stylu. Obecnie jednak kolczyk lub nawet kolczyki w wardze nie wzbudzają większych emocji. Traktujemy je po prostu jako ozdobę ciała, która dodatkowo podkreśla indywidualny charakter i daje wyraz osobowości ich właścicieli. Jako, że kolczyk w wardze jest ingerencją w ciało, warto wiedzieć, jak można go odpowiednio pielęgnować.

Zachowanie higieny wewnątrz jamy ustnej

Kolczyki do piercingu wargi jedną część posiadają po zewnętrznej, a drugą po wewnętrznej stronie jamy ustnej. Z tego też powodu należy wiedzieć, że odpowiednia pielęgnacja wymaga płukania ust roztworem do tego przeznaczonym, który nie zawiera w sobie alkoholu. Co więcej do pielęgnacji lip piercingu można również wykorzystać sterylny roztwór soli fizjologicznej. Jamę ustną należy płukać przez co najmniej 30 sekund, po każdym posiłku, a także bezpośrednio po obudzeniu się i przed pójściem spać.

Pielęgnacja kolczyka w wardze od zewnątrz

Kolczyki na wardze nie mogą być nigdy dotykane brudnymi rękami. Tak więc przed przystąpieniem do pielęgnacji, trzeba dłonie odpowiednio zdezynfekować i osuszyć. Lip piercing należy przemywać roztworem soli fizjologicznej co najmniej dwa razy dziennie lub wykorzystać w tym celu dedykowane preparaty. Jeśli zdecydujemy się na przemywanie miejsca mydłem, nie wolno preparatu pozostawiać na kolczyku na więcej niż 30 sekund. Miejsce przekłucia każdorazowo należy dokładnie osuszyć przy pomocy sterylnych gazików.